Vier Scheuvellopers naar de 18e Elbe Bokaal in Dresden
23 februari 2011
De Deventer IJsclub wordt al jaren uitgenodigd voor de Elbe Bokaal, georganiseerd door Eislauf Verein Dresden. Dit jaar lukte het DIJC niet om het team compleet te maken en zijn enkele rijders van de Scheuvelloper uitgenodigd om mee te gaan naar Dresden. Demian van den Berg, Leonie Kuizinga en Renate Jonkers werden uitgenodigd om mee te gaan naar Dresden. Als begeleider/trainer ben ik, Tineke Jonkers, meegegaan.
Op donderdag 10 februari om 7 uur zijn we vertrokken vanaf Pesse naar Deventer. In Deventer aangekomen worden de tassen overgeladen in het busje en in de auto. Ondertussen wordt er kennisgemaakt met de groep van Deventer. Deze bestaat uit de tweeling Noor en Stijn Verhoef, Ronan van Langen, Tim Mostard, Juul Hilberink en de begeleiders Karen Domela, Arno Hilberink en Barbera Verhoef.
Hier begon de reis goed. De auto die mee zou gaan was de avond ervoor stuk gegaan. Deze kon niet meer zo snel gerepareerd worden. Gelukkig was er vervangend vervoer. Om half 9 rijden we eindelijk Deventer uit en gaan we op weg naar Dresden. De reis verloopt voorspoedig en om half 4 komen was aan bij het Hotel in Dresden. Gauw de spullen op de kamer gezet en schaatskleren aan op naar de ijsbaan.
Bij het sportcomplex aangekomen op zoek naar de ingang van de ijsbaan. Hier stond onze gastheer Stefann van de Eislauf Verein Dresden op ons te wachten. Na de training gaan we het complex verkennen. Het sportcomplex bestaat uit 2 ijshockeybanen een sportzaal met 3 handbalvelden naast elkaar en een atletiek hal.
Buiten op het terrein voetbalvelden, een atletiekbaan, skeelerbaan en nog meer velden. Na de bezichtiging gaan we terug naar het Hotel. Vanavond is de begeleiding uitgenodigd om te gaan eten met trainers van de EVD. Na overleg gaan Barbara en Karen met de trainers uit eten. Arno en ik blijven in het Hotel en gaan lekker eten met de groep. Na het eten nog even wat geklets en toen gaan slapen.
Vrijdagmorgen op tijd opstaan want we worden opgehaald door Peter, een van trainers van de EVD. Hij is onze gids en laat ons de stad zien. Als eerste neemt hij ons mee naar de Frauenkirche. Deze kerk is in de tweede oorlog gebombardeerd door de geallieerden, en later weer in oorspronkelijke staat opgebouwd. Een zeer mooie kerk.
De kerk is zeer hoog en boven op de kerk heb je een mooi uitzicht over Dresden. Na het bezichtigen van de kerk gaan we gauw een café in om wat te drinken. Dresden is een erg mooie stad. De oude binnenstad wordt in zijn oorspronkelijke staat herbouwd. Na hier nog wat te hebben rondgelopen en rondgekeken gaan we nog even shoppen in het winkelcentrum. Hier zijn de benodigde souvenirs gekocht.
Bij terugkomst in het Hotel gaan we de schaatskleding aantrekken en maken ons klaar om naar de IJsbaan te gaan. Intussen is het lekker gaan regenen. We komen dan ook al snel tot de conclusie dat een dak boven je hoofd een fijn idee is , vooral als het regent. Maar niet lang over nagedacht, we gaan lekker trainen. Na de training lekker douchen en omkleden. De groep gaat met Barbera en Karen eten in de stad bij de pizzeria. Arno en ik gaan eten met onze gastheer Stefann en Beate, ook een trainster van EVD.
Zaterdag de 1e wedstrijddag
’s Morgens eerst de schaatsen slijpen en alles klaar maken voor de wedstrijd. Het is heerlijk zonnig weer, dus goede omstandigheden. Om 1 uur vertrekken we naar de ijsbaan. Daar aangekomen worden we ontvangen met koek en koffie. De startlijsten liggen voor ons klaar. Er wordt begonnen met de D pupillen, zij rijden een 100m. Vervolgens de C pupillen, zij starten voor een 200 m. Dan zijn de B pupillen aan de beurt voor hun 300 m. Renate mag als eerste van de Scheuvellopers het spits afbijten. Helaas in de 1e bocht komt ze te vallen. Na de baanverzorging is Leonie aan de beurt voor haar 500 m. Ze rijdt een goede 500 m en met een tijd van 57.01 wordt ze 6e.
Demian mag daarna zijn 500 m rijden. Hij rijdt 49.99 wat hem op de 4e plaats brengt.
Vervolgens rijden de D en C pupillen een 500 m. Hierna zijn de B pupillen aan de beurt. Door haar val op de 300m is Renate niet ongeschonden uit de strijd gekomen. Met een zere knie rijdt ze de 500 m dat resulteert in 70.92, de 8e plaats. Vervolgens rijden Leonie en Demian een 1000m. Leonie rijdt een goede 1000m in 1.54.66 wat haar de 6e plaats oplevert. Demian gaat voortvarend van start en rijdt 1.41.38, de snelste tijd op 1000 m die dag.
Na de wedstrijd gaan we lekker eten in het restaurant van de ijsbaan. Daarna gaan we terug naar het hotel. Hier is het douchen en alvast de tassen inpakken daarna nog even kletsen. We gaan vroeg slapen, aangezien we zondag op tijd op de ijsbaan moeten zijn.
Karen en ik mogen nog naar een party van EVD. Hier zijn alle juryleden en vrijwilligers aanwezig die deze wedstrijd mogelijk maken. Op deze avond zijn de e-mailadressen uitgewisseld. Voor het volgend jaar hebben ze beloofd dat de Scheuvelloper ook wordt uitgenodigd voor de 19e Elbe Pokal.
Zondag de 2e wedstrijddag
Zondagmorgen op tijd opstaan, ontbijten en dan tassen inpakken. Alles wordt in de auto´s gepakt en op naar de ijsbaan. Ondertussen begint het sneeuwen. Onderweg komen we veel politie tegen. Het is vandaag 66 jaar geleden dat Dresden gebombardeerd werd door de geallieerden. Dit is een aanleiding voor de neonazi’s om te gaan demonstreren. Gelukkig hebben wij daar niets van gemerkt en er ook geen last van gehad. Op de baan aangekomen blijft het sneeuwen en binnen een uur ligt er ca 20 cm sneeuw op de baan. Met man en macht wordt de baan geschoven.
De wedstrijdleiding heeft ondertussen het wedstrijdprogramma aangepast. De 2e afstand wordt vervangen door een massalauf. Dit is een sprintmarathon over 1 ronde. Men start met 4 of 5 rijders tegelijk. Het is erg leuk om te zien. Voor de veiligheid dragen alle kinderen een helm. Als eerste van de Scheuvelloper rijders mocht Renate. Na een goede start ging ze als 2e de eerste bocht in, maar werd voor de finish nog ingehaald. In haar race werd ze 4e. Leonie ging in haar race ook zeer goed. Zij werd 2e in haar heat. In de laatste heat kwam Demian aan de start. In een spannend race werd hij 1e.
Na de massalauf stond de estafette op het programma. Hierbij rijden alle pupillen van het team een voor een rondje en het stokje wordt vervolgens aan de volgende rijder overgegeven. Het ging prima maar de Duitsers zijn er meer in geoefend, zij doen dit vaker met interclubwedstrijden. Op dit onderdeel zijn we 8e geworden.
Na afloop van de estafette zijn de prijzen uitgereikt. Demian is in zijn categorie 2e geworden. Leonie 7e en Renate 9e. Als team zijn we 7e geworden.
Na het omkleden hebben we een broodje braadwurst gegeten op de ijsbaan en daarna zijn we vertrokken voor de thuis reis. Het sneeuwde niet meer en de reis verliep voorspoedig.
Na de nodige stops kwamen we om half 8 aan in Deventer. Hier hebben we afscheid genomen van de DIJC’ers en zijn we op weg gegaan naar Pesse. Hier werden Demian en Leonie opgehaald.
Het was een te gek, leuk weekend. Niet alleen sportief maar ook gezellig en we hebben veel gezien. We zijn zeer gastvrij ontvangen door de Eislauf Verein Dresden. Ik hoop dat we volgend jaar samen met DIJC met een team van de Scheuvelloper kunnen afreizen naar Dresden. Het is een leuke goed verzorgde interclub. Waar we naast de sportiviteit ook een heleboel hebben gezien van Dresden.
Tineke Jonkers





